Usługi w zakresie kosmetyki i fryzjerstwa nieustannie się rozwijają. Dzisiaj mamy do czynienia z naprawdę ogromną ilością różnego typu zabiegów, które skutecznie radzą sobie z niedoskonałościami i tym samym mogą likwidować kompleksy. Szczególną uwagę zwracają tutaj nowe zabiegi w zakresie fryzjerstwa. Szczególnie, że nie ograniczają się one do farbowania czy trwałej ondulacji. Warto zatem zobaczyć w czym może pomóc nam nauka, która daje nadzieje wielu klientkom na poprawę wyglądu.

Długie włosy – piękny efekt

Ostatnio szczególnie modne stało się przedłużanie włosów, które nie tylko umożliwia na całkowitą zmianę wyglądu fryzury w stosunkowo krótkim czasie ale przy tym jest to zabieg nie szkodzący naszym włosom. To nie jest chemiczne szprycowanie czy mechaniczne niszczenie – to po prostu doczepianie włosów, które następnie farbuje się tak aby współgrały kolorystycznie z naturalnymi włosami.

przedluzaniewlosow

Jakich włosów używa się do przedłużania? To pytanie najczęściej pada w salonach fryzjerskich. To zależy już od doboru i decyzji fryzjera. Do dłuższych włosów do przedłużenia czyli powyżej 40 cm poleca się przede wszystkim włosy azjatyckie, które są wyjątkowo sztywne i trwałe. Dobrze komponują się z włosami już na głowie będącymi co z kolei przekłada się na pozytywny efekt wizualny. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach możliwa jest zmiana rodzaju włosia i dobranie jakiegoś innego. Włosy przymocowywane są za pomocą specjalnej techniki klejenia. Dzięki temu ich łączenia nie są widoczne a ostateczny efekt można porównać do naturalnej fryzury. Co ważne takich włosów nie trzeba specjalnie pielęgnować – są zupełnie jak własne. Nie trzeba martwić się, że wypadną czy miejsca łączenia zaczną się niszczyć. To po prostu nasze nowe włosy tylko znacząco dłuższe. Bo samodzielne „hodowanie” włosów może trwać nawet kilka lat a za sprawą przedłużania włosów w salonie będziemy mogli pochwalić się pięknymi, długimi włosami i nieszablonową fryzurą już za kilka godzin. Oczywiście trzeba wspomnieć, że przed tym zabiegiem trzeba skonsultować się z fryzjerem, który dobierze odpowiedni typ włosia. No i sam zabieg może trwać trochę długo. Jednak patrząc się na efekt końcowy nie mamy wątpliwości warto to zrobić. Zastanówmy się zatem jak takie zabiegi mogą pomóc w polepszeniu urody i jak szybko można zmienić wygląd za pomocą takich nowoczesnych metod.