Cera z wiekiem zaczyna się starzeć, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. To z kolei negatywnie wpływa na nasz wygląd, pewność siebie i samopoczucie.

Warto z tym walczyć, aby zachować młody wygląd na dłużej. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, której rewolucyjne metody z zastosowaniem plazmy potrafią zdziałać cuda, zatrzymując procesy starzenia się skóry.

Plazma azotowa 

To nowoczesny zabieg medycyny estetycznej. W trakcie zabiegu, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, lekarz korzysta z urządzenia tworzącego plazmę dzięki wykorzystaniu azotu, która działa punktowo na dane miejsce. To z kolei daje pewność, że pozostałe komórki skóry nie zostaną uszkodzone. Jest to możliwe dzięki najnowszym zdobyczom technologicznym, które umożliwiają wysoką kontrolę w trakcie zabiegu.

Energia plazmy dociera do właściwej skóry, pobudzając elastynę, kwas hialuronowy i kolagen. Zabieg trwa od kilkunastu do 30 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ponieważ pół godziny przed rozpoczęciem zabiegu nakłada się maść znieczulającą. Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Wynika on z pobudzenia tkanek skórnych, które regenerują ciało.

Po zabiegu miejsce poddane oddziaływaniu plazmy azotowej musi być chronione z uwagi na zaczerwienienie. Należy przez kilka pierwszych dni unikać słońca i delikatnie osuszać ciało po kąpieli w ciepłej wodzie. Warto czasem na skórę nanieść maść natłuszczającą.

Wskazaniem do zabiegu są wszelkie blizny, brodawki, kurzajki, włókniaki, czy znamiona. Oprócz tego plazma azotowa dobrze radzi sobie z opadającą powieką, zmarszczkami wokół oczu, liftingiem szyi i twarzy, a także rozstępami, działa ona jak peeling całego ciała. W zależności od stopnia degradacji skóry zabieg można wykonać raz albo maksymalnie trzykrotnie w odstępie czasowym wynoszącym 1,5 miesiąca.

Technologia plazmy azotowej jest jedną z najbezpieczniejszych technik stosowanych na rynku i jako jedyna posiadają certyfikat IIA.

zabieg plazmą azotową

Plazma helowa

Mimo że wyróżnia się zarówno zimną, jak i gorącą plazmę, to tylko ta druga jest stosowana w kosmetologii. Plazma helowa ma w sobie zarówno gorące cząsteczki, jak i zimne. To sprawia, że w wyniku zetknięcia z nimi skóra złuszcza się i ustępuje nowej, odmłodzonej cerze, natomiast włókna kolagenowe obkurczają się i jednocześnie wygładza się tkanka skórna.

Plazma helowa jest dedykowana wszystkim tym, którzy zmagają się z defektami skóry. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet po ciąży czy kilku ciążach, ponieważ dobrze sobie radzi z bliznami, rozstępami, a także zwiotczałą skórą. Oprócz tego na dobroczynne działanie plazmy helowej mogą liczyć osoby pragnące pozbyć się różnorodnych blizn, zmian trądzikowych, przebarwień, podwójnego podbródka, ale również pragnące podnieść biust i pośladki.

Można się zastanawiać, czy tyle różnych zmian jest możliwe do wprowadzenia tylko dzięki jednej metodzie? Tak, ponieważ plazma w medycynie estetycznej helowa może byś stosowana w różnego rodzaju zabiegach, mających efekty takie jak lifting, reshaping czy zimna ablacja. Wszystko zależy od właściwego wykorzystania nowoczesnej technologii dostępnej w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego typu zabiegu jest choroba nowotworowa oraz wszelkie choroby skóry typu: grzybicze, wirusowe, bakteryjne oraz padaczka, metalowe implanty, ciąża i laktacja. Dużą zaletą tego rozwiązania jest bardzo krótki okres rekonwalescencji po przebytym zabiegu.

Pacjent może od razu powrócić do domu i jego jedyną powinnością jest dbanie o nową skórę i zapewnienie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ już w trakcie wykonywania zabiegu można zauważyć pierwsze rezultaty. Jednak pełen rezultat pojawia się po kilku miesiącach, gdy nowo wytworzony kolagen się w pełni wchłonie. Proces można powtórzyć w przypadku zaawansowanych zmian, lecz nie wcześniej niż po 3 miesiącach.

Proces starzenia się skóry jest nieubłagany. Z wiekiem jędrność i elastyczność ciała ulega pogorszeniu. To nie oznacza, że musimy się jedynie pogodzić z takim wyglądem. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, która dzięki zastosowaniu plazmy helowej i azotowej może powstrzymać i odwrócić procesy starzenia. Z jej pomocą skóra znów staje się elastyczna i jędrna, a ciało wygląda na młodsze.