Światowe trendy we fryzjerstwie wskazują na naturalne oleje jako źródło pięknych odżywionych włosów. Obecnie coraz chętnie zarówno profesjonalni styliści fryzur jak i laicy używają olejów w celach pielęgnacji i odżywienia  włosów.

Najpopularniejszym olejem, które używa się do nawilżenia włosów jest olej kokosowy. Ma on działanie silnie odżywcze i natłuszczające, dzięki czemu pomaga włosom odzyskać zdrowy blask i sprawia, że są bardziej miękkie i puszyste.

Jak olejować?

blond-włosy-na-wietrzeO nakładaniu oleju na włosy w celu ich pielęgnacji mówi się we fryzjerstwie jako o „olejowaniu”. Zabieg może być wykonywany zarówno na mokro, jak i na sucho. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
Zabieg na mokro wykonuje się na świeżo umytych włosach. Porcję oleju kokosowego ogrzewa się w dłoniach i rozciera na włosach, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek i miejsc szczególnie zniszczonych i przesuszonych. Można nałożyć dodatkowo turban z ręcznika, który podniesie temperaturę i wpłynie pozytywnie na wchłanianie przez włosy składników odżywczych. Po kilkunastu minutach, należy bardzo! dokładnie zmyć olej z włosów.
Zabieg na sucho polega na wtarciu bardzo małej ilości oleju w końcówki włosów, bez spłukiwania. Ten sposób wymaga mniej czasu i mniejszego zaangażowania, jednak ma mniejsze działanie odżywcze dla włosów.