Paznokcie hybrydowe stały się hitem ostatnich lat. Coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z takiego sposobu ozdoby swoich paznokci. Hybrydowe lakiery wzmacniają naturalną płytkę paznokcie, są trwałe, odporne na zarysowania. Nie odpryskują, po pomalowaniu cechują się eleganckim połyskiem, który wygląda dość naturalnie. Ogromną zaletą paznokci hybrydowych jest to, że ich właściwe wykonanie, a następnie ściąganie nie niszczy paznokci. Dzięki temu łatwo można zapuścić nawet bardzo długie, naturalne płytki. Lakiery hybrydowy utwardzany jest w lampie dlatego nie ma potrzeby czekania aż zastygnie, co często kończyło się nieestetycznymi zaciekami czy odbiciami.

Lakiery hybrydowe można również przechowywać przez długi czas gdyż nie wysychają i nie sklejają się. Chcąc wykonać paznokcie hybrydowe możemy udać się do profesjonalnych kosmetyczek lub zdecydować się na zakup odpowiednich środków i akcesoriów, które umożliwią nam ich samodzielne wykonanie.

Jak wykonać paznokcie hybrydowe samodzielnie?

W pierwszej kolejności należy dokładnie odtłuścić paznokcie oraz nadać im pożądany kształt.  Najlepiej w tym celu wykorzystać pilnik do paznokci. Warto również pozbyć się skórek wykorzystując radełko lub patyczek i cążki. Uważajmy aby przy tym działaniu nie doprowadzić do zranienia się. Następnie nakładamy cienką warstwę bazy, którą należy utwardzić pod lampą przez ok. 120 sekund. Gdy ten etap mamy już za sobą przechodzimy do rozpoczęcia nakładania koloru. Lakier kolorowy powinniśmy nakładać cienkimi warstwami, za każdym razem utwardzając je pod lampą. Minimum to dwie warstwy, dzięki którym będziemy w stanie całkowicie zasłonić kolor płytki i uzyskać głęboki odcień. W momencie, w którym uzyskaliśmy pożądane krycie, nakładamy na paznokcie ostatnią warstwę tzw. top, który podobnie jak wcześniej należy utwardzić w lampie przez ok. 120 sekund. Na samym końcu na paznokciu pozostanie lekko klejąca warstwa nazywana również warstwę dyspersyjną. Należy zmyć ją cleanerem poprzez przecieranie każdego paznokcie z osobna specjalnym środkiem. Na sam koniec dobrym pomysłem jest posmarowanie skórek oraz opuszków paznokci specjalnie przeznaczonym do tego olejkiem. Możemy również nakremować dłonie aby pozbyć się wysuszonych skórek. Tak gotowe paznokcie będą stanowiły niesamowitą ozdobę, a dodatkowo będą utrzymywały się przez długi czas w niezmienionym stanie.

top bez warstwy

Co zrobić aby wykonanie manicure hybrydowego zakończyło się sukcesem?

Częstym problemem z jakim zmagają się osoby wykonujące manicure hybrydowy jest jego krótka trwałość. Odpadający lakier, który według producentów miał trzymać się przez nawet 3 tygodnie potrafi mocno zniechęcić do podejmowania kolejnych prób.  Aby zapobiec tak negatywnemu efektowi koniecznie należy nakładać jak najcieńsze warstwy lakieru. Nie ma obaw, że tak delikatne warstwy będą pękać  – wręcz przeciwnie. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć 3 cienkie warstwy niż 2 grube.

Warto również zapoznać się z kilkoma trikami, dzięki którym paznokcie będą wyglądały wyjątkowo elegancko i profesjonalnie. Po pierwsze malując paznokcie lepiej zostawić większy odstęp od skórek niż zalać je lakierem. W przeciwnym razie nasz manicure również będzie utrzymywał się krócej, a odstające fragmenty lakieru będą wyjątkowo nieestetyczne. Zachodząc na skórki sprawiamy, że pod lakier z łatwością dostaje się powietrze, które powoduje szybsze odpadanie powłoki. Pamiętajmy, że jeśli podczas malowania niechcący zalejemy skórki, wystarczy odciągnąć lakier patyczkiem i utwardzić go w lampie lub zmyć całość cleanerem i nałożyć go jeszcze raz. Cleaner nie wpłynie na starcie utwardzonych wcześniej

Aby zabezpieczyć lakier przed uzyskaniem efektu skurczenia się oraz aby zapobiec rozdwajaniu się paznokcia warto pamiętać o wykończeniu wolnego brzegu paznokcia nakładając na tym obszarze każdą warstwę lakieru oraz bazy i topu hybrydowego. Po nałożeniu poszczególnej warstwy na płytkę należy pomalować delikatnie pędzelkiem wolny brzeg paznokcia. Nie powinna się na nim znajdować duża ilość produktu. Pędzelek powinien być prawie suchy. Ostatnią wskazówką, która umożliw nam uzyskanie eleganckiego efektu jest dokładne wymieszanie lakieru przed jego nałożeniem. Warto delikatnie pomieszać pędzelkiem substancję znajdującą się w buteleczce, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się grudek czy nierówności nałożonych po nałożeniu.