Makijaż nie jest współczesnym wynalazkiem. W zasadzie towarzyszy ludzkości od zawsze. Już starożytni Egipcjanie używali kosmetyków do makijażu. Dowodem na to są znalezione w wielu grobowcach liczne pojemniki zawierające substancje służące do makijażu. Malowały się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Prawie każdy Egipcjanin używał olei, kredek do oczu, maści i tym podobnych produktów w celu poprawy wyglądu. Mężczyźni i kobiety w Egipcie używali pachnących olejków i maści do czyszczenia i zmiękczania skóry, jednocześnie otaczając swoje ciało przyjemnym zapachem.

Permanentnie dobry wygląd

Olejki i kremy były stosowane także do ochrony przed gorącym egipskim słońcem i suchymi wiatrami. Stosowanie olejków do ciała było tak powszechne, że nawet stanowiło formę zapłaty za pracę dla najniższych klas społecznych. Egipskie kosmetyki do makijażu były z produktów naturalnych, niestety czasami także z trujących dla ludzi. Ludzie stosują makijaż nie tylko do poprawienia swojego wyglądu. Do dziś istnieją dzikie plemiona, które malują twarze myśliwym i wojownikom, kiedy czeka ich jakieś wyjątkowo trudne zadanie. Makijaż w niektórych plemionach ma odstraszać wrogów i złe duchy, jest dopełnieniem obrzędów rytualnych. W innych przyciąga uwagę, chroni przed insektami, słońcem i odwodnieniem organizmu. Współcześnie makijaż służy poprawieniu urody, wyglądu twarzy, ma podkreślić jej atuty, ma przyciągać uwagę innych ludzi, ich spojrzenia. Malują się nie tylko dorosłe kobiety, ale coraz młodsze dziewczyny. Granica wieku bardzo obniża się. Nie tylko w szkołach średnich, ale również już w gimnazjach można spotkać dziewczyny z makijażem. Obecnie bardzo popularna formą makijażu jest makijaż permanentny. Takiego makijażu nie można zrobić samemu w domu. Robi się go w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczki, aby mogły robić taki makijaż muszą przejść szkolenia makijaż permanentny. Dopiero po ich ukończeniu i otrzymaniu certyfikatu mogą wykonywać go w swoim gabinecie. Celem makijażu jest nie tylko podkreślenie atutów urody, ale także korekta defektów i niedoskonałości i blizn.

brwi permanentne katowice

Zalety makijażu permanentnego

Zabieg koryguje kształt brwi, zaznacza kontur ust, wzmacnia czerwień wargową oraz podkreśla wyraz oczu. Doskonale podkreśla naturalne piękno kobiecej twarzy. Barwniki, które są stosowane w makijażu permanentnym nie powodują alergii. Długość makijażu zależy od wielu czynników, ale utrzymuje się średnio 3- 5 lat. Ale po upływie roku trzeba go odnowić, wzmocnić. Sam zabieg trwa około 2,5 godziny. Przed zabiegiem warto skorzystać z bezpłatnych konsultacji u osoby wykonującej makijaż, czyli linergistki. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego są: ciąża, łuszczyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby gałki ocznej, choroba nowotworowa lub hemofilia. Wiek nie ma znaczenia. Natomiast wskazaniem do wykonania takiego makijażu jest mało wyrazista twarz, wąskie usta, aktywne uprawianie sportu, uczulenie na kolorowe kosmetyki, blizny pooperacyjne. Na makijaż permanentny kobiety decydują się także z bardzo banalnego powodu- braku chęci, czasu lub umiejętności własnych do codziennego robienia makijażu.