Kremy do skóry twarzy powinny być szczególnie delikatne i przystosowane do naszej cery. Dziś, można wybierać spośród wielu marek, linii i typów kremów. Zapachy, dodatki oraz bazy są tak różnorodne, że czasami ciężko się zdecydować na konkretny krem.

Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala nam również na korzystanie z leczniczych kremów, opartych na naturalnych składnikach. Kremy do twarzy są szczególnie popularne – twarz stanowi najbardziej reprezentatywną część naszego ciała. Każda kobieta posiada co najmniej jeden krem do twarzy.
Kosmetyki do twarzy, a zwłaszcza kremy, mają różne zastosowanie. Niektóre z nich służą jako baza pod makijaż, inne mają funkcję pielęgnacyjną, a jeszcze inne – do wygładzania skóry i pozbywania się zmarszczek. Kremy do twarzy muszą być specjalnie opracowane, ponieważ skóra twarzy jest najbardziej wrażliwa. Poza tym, jakiekolwiek problemy skórne dotyczą właśnie twarzy i to na niej je najbardziej widać.

Wbrew pozorom, dość łatwo jest dostać kosmetyki niezawierające parabenów i parafiny. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wiedzy i wzrastającej świadomości o szkodliwości niektórych związków zawartych w kremach.

Kremy do twarzy są jednym z najczęściej zakupywanych kosmetyków. Skóra twarzy jest najdelikatniejsza, dlatego podczas wybierania kosmetyków do niej, powinniśmy być szczególnie uważni. Konieczne jest uważne czytanie etykiet znajdujących się na opakowaniach. Skład kosmetyków jest bardzo bogaty i różnorodny. Niektóre składniki mogą być bardziej lub mniej przyjazne naszej skórze.

Obecnie, coraz więcej marek wprowadza na rynek nowoczesne kremy oraz specyfiki do twarzy, których skład jest całkowicie bezpieczny.

 

Parabeny i parafina jako dodatek do kremów

Parabeny i parafina stanowią jedne z najbardziej kontrowersyjnych składników, jakie zawierają się w kremach do twarzy oraz w innych kosmetykach. Przez wiele lat, oba te składniki były i nadal są powszechnie stosowane do produkcji różnorodnych kosmetyków. Jednak dzięki badaniom i nowoczesnym zastosowaniom, możliwe jest stosowanie kremów, których skład faktycznie pomoże nam utrzymać skórę twarzy w dobrym stanie przez długi czas.
Parabeny dzielą się na szkodliwe i takie, które są przeznaczone do skóry. Z kolei parafina jest po prostu oczyszczoną ropą naftową, przez co mniej jest jej zwolenników.

Parabeny mogą występować w składzie wielu różnorodnych kosmetyków. Obecnie, dość duża część kosmetyków zawiera w sobie parabeny. Różne są też nazwy parabenów, dlatego nie zawsze możemy być pewni, czy znajdują się one w naszych kosmetykach. Trzeba jednak pamiętać, że parabeny nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Parabeny dzielą się jednak na związki bezpieczne i rakotwórcze. To dlatego ich temat wciąż jest poruszany w mediach. Dziś, dzięki osiągom medycyny estetycznej, rozróżniamy te bezpieczne i szkodliwe związki. Warto również dodać, że coraz popularniejsze stają się kremy do twarzy, które nie posiadają żadnych parabenów.
Parafina z kolei jest olejem mineralnym. Obecnie możemy zetknąć się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami na temat tego składnika. O wielu lat, parafinę stosuje się do produkcji leków i kosmetyków. Parafina zawarta w kremach do twarzy może powodować przesuszenie się skóry. Poza tym, jej dużą wadą jest przyspieszanie procesów starzenia się skóry. Wiele osób, które mają cerę normalną, mieszaną lub tłustą, nie poleca kremów do twarzy z zawartością parafiny.