Dobrze wykonany tatuaż może stanowić wyjątkową osobą ciała, która będzie w stanie wyrazić nasze emocje i podkreślić nasz charakter osobowości. W zależności od tego w jakim miejscu planujemy zrobić tatuaż, jakie wielkości chcemy aby, był inspiracje możemy czerpać z obowiązujących trendów. Co kilkanaście lat można zaobserwować zmiany w najpopularniejszych motywach oraz wzorach tatuaży, dzięki czemu możemy zainspirować się podczas wymyślania wzoru specjalnie dla nas. Jakie tatuaże obecnie są najmodniejsze?

Obowiązujące trendy w świecie tatuaży

Od kilku lat można zaobserwować wzrost zainteresowania tatuażami geometrycznym, które wciąż cieszą się sporą popularnością. Geometryczne kształty można zastosować zarówno do przedstawienia zwierzęcia lub innego obiektu jak i wykorzystać samodzielnie tworząc na ciele interesujące fraktalne wzory. Obecnie modne jest również wykonywanie tatuażu przedstawiającego konstelacje gwiazd nawiązujące do konkretnych znaków zodiaku.

Decydując się na ten motyw możemy umieść zarówno swój gwiazdozbiór jaki najważniejszych dla nas osób. W modzie pozostają również wszelkie motywy nawiązujące do przyrody, zwierząt bądź roślin. Niezależnie od miejsca ciała w jakim zdecydujemy się wykonać tatuaż umieszczenie tego motywu zawsze będzie trafne i pasujące. Zarówno realistyczne kolorowe kwiaty jak i uproszczone minimalistyczne symbole nawiązujące do natury doskonale wpisują się w obowiązujące trendy.

Popularne obecnie staje się również wykonywanie tatuażu techniką single line. Jest to technika tworzenia wzorów jedynie za pomocą cienkiej, prostej kreski. Wzory na ciele wykonywane w tym stylu są znacznie bardziej delikatne i mniej rzucające się w oczy dlatego zwłaszcza osoby, które nie chcą aby ich tatuaż był bardzo widoczne decydują się na ten rodzaj wykonania ozdoby. Obecnie możemy również spotkać coraz więcej artystów, którzy wykonują minimalistyczne tatuaże chociażby proste kreski – np. tutaj kostattoo.pl. Jest to również jeden z obowiązujących trendów.

Prosta czarna kreska wykonana w poprzek lub wzdłuż ramienia może być ciekawym zamiennikiem tradycyjnych rozbudowanych tatuaży. Pamiętajmy jednak, że decydując się na wykonanie tatuażu dla siebie nie podążajmy jedynie za trendami tylko wybierzmy wzór, który faktycznie się nam podoba i będziemy chętnie nosili go przez wiele lat. Nie zapominajmy, że tatuaże są permanentnej i pozostaną z nami do końca życia, dlatego wybranie przemyślanego wzoru, który wpasuje się naszą osobowość jest kluczem do sukcesu.

Zalety tatuaży coraz częściej doceniają także kobiety.

Nieśmiertelna klasyka

Jeśli jednak nie chcemy podążać za modą i obowiązującymi trendami warto powrócić do nieśmiertelnej klasyki również w kwestiach tatuażu. Klasyczny styl wyróżnia się grubymi konturami, mocnymi kolorami oraz charakterystycznymi wzorami. Czerwone róże wykonane tą techniką zawsze pozostaną w modzie i będą prezentowały się wyjątkowo elegancko.

Do tradycyjnych wzorów z pewnością można zaliczyć również wszelkie motywy związane z orłami, tygrysami, sztyletami czy czaszkami. Wykonane tą techniką, niezależnie czy czarno białe czy kolorowe tatuaże z pewnością będą doskonałą ozdobą ciała zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Bez względu na upływ czasu motywy te pozostaną w modzie i będą kojarzyły się z dobrym gustem i przemyślanym wyborem.

Decydowanie się na klasyczne tatuaże jest również świetnym sposobem w momencie gdy planujemy umieścić na ciele większą ilość niewielkich wzorów, ale jednak nie planujemy wykonać np. całego rękawa. Wybierając klasykę możemy dowolnie komponować jak będzie wyglądało nasze ciało bez zmartwień o to, że pojedyncze tatuaże nie będą do siebie pasowały.