Chcąc dodać swojej skórze blasku czy wyrównać pojawiające się zmarszczki, nie trzeba eksperymentować z potencjalnie szkodliwymi metodami – wystarczy skorzystać z zabiegu w profesjonalnym gabinecie zajmującym się medycyną estetyczną. Rozwijająca się nauka pozwala na opracowywanie coraz nowszych i skuteczniejszych metod do zmiany poszczególnych części w wyglądzie, z których nie jesteśmy zadowoleni, a medycyna estetyczna chętnie z tego korzysta, oferując ciekawe rozwiązania.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Na samym początku warto przybliżyć, czym dokładnie zajmuje się medycyna estetyczna, bo choć każdy z pewnością ma z nią pewne skojarzenia, nie koniecznie znamy jej liczne możliwości. Jest ona działem medycyny i zajmuje się korygowaniem, zmianą oraz zapobieganiem nieprawidłowościom czy niedoskonałościom skóry. W medycynie estetycznej wykorzystywane są liczne metody i urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o zabiegach dotyczących estetycznego wyglądu. Należą do nich lasery, fale radiowe, strzykawki czy światło.

Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna nie obejmuje operacji plastycznych – tym zajmują się inne działy. W przypadku medycyny estetycznej pacjent poddaje się zabiegowi, który stanowi znacznie mniejsze ryzyko powikłań i wymaga innego rodzaju metod.  Do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej należy wygładzanie zmarszczek, usuwanie blizn oraz włosków, ujędrnianie skóry czy redukcja tzw. worów pod oczami. To jednak tylko kilka przykładów, dlatego chcąc wprowadzić daną zmianę w swoim wyglądzie, warto zorientować się, jakie zabiegi oferowane są w danych gabinetach. Medycyna nieustannie się rozwija i stale pojawiają się nowe rozwiązania, a poszczególne placówki poszerzają swoją ofertę.

Likwidacja zmarszczek pod oczami

Jednym z najchętniej wybieranych przez pacjentów zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej jest z pewnością mezoterapia igłowa, która ma na celu, między innymi, zlikwidować zmarszczki pod oczami. Zmarszczki to niedoskonałość, którą wiele osób chce zniwelować i można to zrobić dzięki licznym zabiegom, jednak mezoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na szybkie wykonanie tej procedury. Na czym ona polega?

Jak sama nazwa wskazuje, w mezoterapii igłowej używa się igły, za pomocą której wstrzykuje się koktajl zawierający witaminy i aminokwasy, a także kwas hialuronowy, który wpływa na nawodnienie skóry. Witamina E, na przykład, ma działanie przeciwstarzeniowe, a witamina C jest przeciwutleniaczem. Zabiegami wliczającymi się w mezoterapię są, na przykład, Mezolift, który zawiera wspomniany kwas hialuronowy, który jest nieusieciowany oraz Hydrobalans Skin booster, dzięki któremu można dostarczyć skórze stabilizowaną odmianę kwasu hialuronowego. Dzięki zabiegom tym skóra jest nawilżona i tym samym tkanki są wspomagane.

Mezoterapia igłowa jest wykonywana przez lekarza, który ma uprawnienia do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej, dlatego masz gwarancję dobrze wykonanej procedury. Warto jednak pamiętać o tym, że przed wykonaniem takiego zabiegu, lekarz musi stwierdzić, czy dana osoba może się mu poddać. Tak jak w przypadku każdej procedury, istnieje szereg przeciwwskazań dla poszczególnych osób. Jeśli chodzi o mezoterapię, nie powinny poddawać się jej kobiety w ciąży, osoby zmagające się z alergiami, a także pacjenci walczący ze stanami zapalnymi skóry, a to jeszcze nie wszystko. Konsultacja z lekarzem pokaże, jakie metody są dla danego pacjenta odpowiednie.

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Oprócz usuwania zmarszczek, w gabinetach medycyny estetycznej można zmienić także wiele innych elementów pojawiających się na skórze. Jedną z ciekawych propozycji zabiegów jest peeling kawitacyjny, który nawilża skórę i likwiduje dostające się do niej bakterie. Jest to zabieg mający za zadanie odświeżenie skóry i danie jej możliwości odpoczynku. Polega on na oczyszczaniu powierzchni skóry ultradźwiękami, a jego efekty widać bardzo szybko.

Ciekawym zabiegiem jest również sonoforeza, której zadaniem jest poprawić przepływ krwi oraz dotlenić skórę, a także wyleczyć wszelkie ślady trądziku i nie tylko. W tej metodzie wykorzystywanej przez medycynę estetyczną używa się wibracji ultradźwiękowych, które działają jak masaż, co powoduje, że poszczególne warstwy skóry relaksują się i pozwalają na wprowadzanie w nich zmian. Są to tylko niektóre zabiegi wykonywane w gabinetach zajmujących się medycyną estetyczną, a pokazują one, jak wiele zmian można wprowadzić do swojego wyglądu, aby zapewnić skórze witalność i zdrowie.