Wiele osób uważa, że noszenie czapki zimowej może spowodować zniszczenie się włosów. Jest to często powtarzany mit, który ma niewiele wspólnego z prawdą. Noszenie czapki w niektórych sytuacjach może zadziałać wręcz odwrotnie i ochronić nasze włosy. Jak wybrać odpowiednią czapę by jak najlepiej służyła naszym włosom?

Co niszczy nasze włosy?

Nasze włosy najgorzej znoszą nagłe zmiany temperatury. Zwłaszcza w ziemie, gdy przebywamy w ogrzewanym pomieszczeniu, a następnie wychodzimy na zimne, świeże powietrze nasze włosy i cebulki są narażone na rozległe uszkodzenia. Również wiatr może okazać się cichym zabójcom naszych włosów powodując ich mechaniczne uszkodzenia. W zimie narażamy nasze włosy także na przesuszenie w związku z ogrzewaniem pomieszczeń w których przebywamy. Zazwyczaj powoduje ono niską wilgotność powietrza, co przekłada się na suche i szorstkie włosy. Zima jest szczególnie trudnym okresem, który może wyniszczyć nasze włosy, gdy odpowiednio o nie nie zadbamy.

Jakie czapki zimowe niszczą włosy?

Czapki zimowe, które są wykonane ze sztucznych materiałów uniemożliwiają przepływ powietrza powodując pocenie się skóry głowy. Podrażniony naskórek wytwarza więcej substancji tłuszczowych, które powodują przetłuszczanie się skóry głowy. Dużym zagrożeniem dla naszych włosów są również zbyt ciasne czapki. Uciskają one włosy i mogą powodować mechaniczne uszkodzenia w ich strukturze. Ponadto mogą utrudniać swobodny transport krwi, która dostarcza do cebulek włosów substancji odżywczych.

Idealna czapka? To możliwe! Sprawdź w lema24.pl!

Odpowiednio dobrane czapki, wykonane z przyjaznych materiałów wbrew powszechnej opinii nie niszczą włosów ani nie powodują nadmiernego ich przetłuszczania. Konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas zakupu czapki, dzięki którym będzie ona służyła naszym włosom, ochroni je i zadba o nie w najmroźniejszym czasie w ciągu roku.

Dlaczego warto nosić czapkę zimą?

Noszenie czapki zimą nie tylko uchroni nas przed zachorowaniem czy wyziębieniem, ale również zapobiegnie uszkodzeniu naszych włosów. Dobrze dobrana czapka, wykonana z naturalnych i przewiewnych materiałów zabezpieczy naskórek głowy przed odmrożeniem, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia cebulek. Włosy są wyjątkowo wrażliwe na szybkie i częste zmiany temperatur, dlatego czapka zabezpieczy ich strukturę podczas wyjścia z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz. Czapka będzie także chroniła włosy przed wiatrem, który może przyczynić się do mechanicznego uszkodzenia naszych kosmyków.

Jaką czapkę zimową wybrać?

Czapki, które będą służyły naszym włosom powinny być wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy wełna. Są one przewiewne, nie podrażniają skóry i nie zatrzymują cyrkulacji powierza. Nawet u osób, które skarżą się na przetłuszczającą się skórę głowy czapki te nie nasilą negatywnego efektu. Koniecznie należy czapkę dobrać uwzględniając rozmiar głowy. Czapki nie mogą zbyt mocno jej uciskać. Podczas dokonywania zakupu warto zmierzyć kilka różnorodnych modeli, aby móc porównać ich wygodę i komfort noszenia. Wówczas z pewnością będziemy zadowoleni z podjętej decyzji odnośnie zakupu. Czapki powinny być miękkie, delikatne i dobrze dobrane wówczas podczas ich częstego noszenia, nasze włosy, nawet gdy będą narażone na codzienne szkodliwe czynniki zewnętrzne, pozostaną miękkie i zadbane.

Obecnie zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych mamy ogromny wybór różnorodnych czapek, dlatego każdy z nas ma pewność, że znajdzie model odpowiedni dla siebie. Ciekawe kolory, wzory oraz same fasony czapek dają możliwość znalezienia produktu w maksymalnym stopniu spełniającego nasze wymagania.