rzutnik optotypówBanalne wydaje się stwierdzenie, że używamy zmysłu wzroku niemal cały czas. Jest to przecież rzecz oczywista, zdecydowany fakt. Owszem jest to prawda, pojawia się, więc pytanie czy dbamy o wzrok? Czy jest to tak samo oczywiste jak korzystanie? Jeżeli tak to świetnie, jeśli nie, należy to zmienić.
Wizyty u okulisty powinny odbywać się regularnie. Musimy wiedzieć, jaki jest stan naszego wzroku. Czy nastąpiły jakieś zmiany w ostrości widzenia? Czy mamy jakąś wadę. W dobrze wyposażonym gabinecie okulistycznym znajdziemy odpowiedź na te pytania.

Rzutnik optotypów

Jednym z narzędzi do badania wzroku jest rzutnik optotypów. Niemal każdy miał w swoim życiu do czynienia z podświetlaną tablicą z literami i liczbami. Musieliśmy mówić, jaka litera została podświetlona. Rozwój technologii przyniósł nowość także na tym polu. Tą nowością jest rzutnik optotypów.
Ogromną zaletą rzutnika jest podświetlenie za pomocą diody LED. Generuje ona białe światło, co zwiększa kontrast. Nie ma potrzeby wymiany żarówek, co zmniejsza koszty użytkowania urządzenia. Ponadto umożliwia przeprowadzenie kompleksowego badania wzroku. Jest to możliwe dzięki bogatej gamie dostępnych tablic i optotypów.
Rzutnik pozwala na szybką zmianę optotypów. Sterowanie jest niezwykle proste, za pomocą intuicyjnego pilota. Daje on dostęp do wszystkich funkcji rzutnika. Skraca to w znacznym stopniu czas badania a pacjent czuje się bardziej komfortowo.

Kolejne funkcje

Rzutnik optotypów jest bardzo wygodnym urządzeniem. Wykazuje się dużą rozdzielczością, optotypy są czytelne i odznaczają się dobrym kontrastem. Optotypy można zmieniać bardzo szybko bez ruszania się z miejsca. Jest to wygodne dla użytkownika, to dlatego tak chętnie są wybierane prze lekarzy okulistów jako niezbędny sprzęt w każdym gabinecie (bogata oferta w sklepie internetowym: http://www.autorefraktometr.eu/).
W zależności od modelu, rzutnik posiada nawet 41 optotypów w tym test czerwono – zielony i filtr polaryzacyjny. Dodatkowo rzutnik zawiera test stereoskopowy, różnowzroczności i fuzji.
Dużą zaletą rzutnika optotypów jest wspomniana już łatwość w obsłudze. Łączy się ona z prostym montażem w dowolnym miejscu gabinetu. Część rzutników może być łączona z innymi urządzeniami takimi jak foropter. Wtedy może być sterowany za pomocą panelu sterującego foroptera, który przekaże wszystkie dane do komputera, jeśli jest z nim połączony.
Rzutnik daje wiele interesujących opcji.

Łatwość w obsłudze i wysoka, jakość

Badanie wzroku powinno być precyzyjne. Dla nas liczy się najbardziej diagnoza, czy wszystko jest w porządku czy nie. Gabinet okulistyczny wyposażony w rzutnik optotypów sprawdza się doskonale w badaniach wzroku. Jest łatwy w obsłudze i daje duży kontrast. Daje dostęp do wielu testów, uruchamianych za pomocą pilota. Jest to wygodne dla użytkownika i pac jęta, ponadto skraca czas badania. Istnieje możliwość połączenia rzutnika optotypów z innymi urządzeniami, jest wiec funkcjonalny. Doskonałe urządzenie dla każdego okulisty.