Będąc w pewnym wieku zdecydowana większość pań przestaje być zadowolona ze swojej cery. Nie jest ona bowiem już tak elastyczna, jak była kiedyś i kolory młodzieńcze utraciła. W takich momentach na pewno bardzo często pojawia się myśl o wypełnieniu zmarszczek. Nie ma co się temu dziwić, dla kobiety wygląd zawsze był niezwykle ważny, więc jak tylko istnieje możliwość czegoś poprawienia, to na pewno warto to wypróbować, a potem rzecz jasna korzystać z tej przyjemności systematycznie.

Co daje nam zabieg wypełniania zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek daje bardzo dużą satysfakcję, ale także sprawia, że portfel jest nieco lżejszy. Czy jednak to jest ważne, skoro efekt końcowy jest niesamowity? Decydując się na ten zabieg warto wcześniej dowiedzieć się co nieco na jego temat. Przede wszystkim wypadałoby wiedzieć jakie środki zostaną wstrzyknięte pod skórę. Obecnie stosuje się dwa wypełniacze. Są nimi kwas hialuronowy oraz polimlekowy. Czym one są? Kwas hialuronowy jest środkiem naturalnym, który występuje w organizmie człowieka.

Odpowiada on za odpowiednie nawodnienie skóry. Skoro jest to naturalny środek to nie istnieje o żadna obawa o to, że wystąpi alergia. Dobrze jest, więc pamiętać, że przed zabiegiem nie ma potrzeby robienia próby uczuleniowej. A czym jest kwas polimlekowy? On także występuje organizmie ludzkim. Różnica między nim a kwasem hialuronowym jest taka, że po zastosowaniu tego pierwszego następstwa zabiegu widoczne się po dłuższym czasie. Efekt nie jest momentalny, jak w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego, ale za to rezultat wypełnienia zmarszczek pozostaje na dłużej i wygląda naturalniej. Żyjemy jednak w czasach, w których wszyscy chcą mieć wszystko od razu, dotyczy to nawet gładkiej cery, dlatego dużo rzadziej stosowany jest kwas polimlekowy. Wypełnienie zmarszczek

Trzeba się więc zastanowić, czy chce się wyglądać od razu młodziej, czy pragnie się trwalszego efektu. Przed poddaniem się zabiegowi wypełniania zmarszczek należy sobie również uświadomić, że niesie on ze sobą minimalne ryzyko. Były bowiem przypadki, że po jakimś czasie po wykonanym zabiegu pojawiły się pewne skutki uboczne. Chodzi głównie o spore zaczerwienienia, jakby to była reakcja alergiczna lub wystąpienie krwiaków. Jeśli pacjentka zaobserwowałaby u siebie jakiś z tych objawów, albo jeszcze inny, który by był niepokojący należy w takim wypadku jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który podpowie co w takiej sytuacji dalej robić. Dobrze jest też wiedzieć, że zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, co na pewno w istotny sposób poprawia komfort pacjentki podczas wykonywania przez specjalistę czynności wstrzykiwania wypełniacza. Miejsca, w które można wprowadzić kwas są najróżniejsze. Do nich zalicza się linia brwi, policzki oraz nos, jak również zmarszczki czoła, czy broda i jeszcze kilka, których nie ma potrzeby tu wymieniać. Chodzi jedynie przybliżenie tematu, aby kobiety pragnące poprawić swój wygląd poprzez wypełnienie zmarszczek, wiedziały mniej więcej, na pozbycie się których zmarszczek jest największa szansa.