Zabiegi antycellulitowe na ciało z użyciem rollera

Jedną z ciekawszych metod walki z cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową, a także metodą wpływającą ogólnie na poprawę i odmłodzenie skóry jest mezoterapia mikroigłowa, którą dziś wykonuje się najczęściej za pomocą Derma Rollera. Zabieg z użyciem rollera wysadzonego mikroskopijnymi igiełkami polega na wykonywaniu w skórze mikroskopijnych nakłuć, dziki którym możliwe będzie wprowadzenie aktywnych składników do żywych warstw skóry. Mezoterapia z użyciem rolelra jest dziś jednym z popularniejszych zabiegów na ciało, gdyż jej efekty są naprawdę zauważalne bardzo szybko.

Mezoterapia jest przy tym zabiegiem stymulującym skórę do uruchomienia mechanizmów naprawczych i pobudza ją do odbudowywania warstw ochronnych i walki z różnymi defektami skóry. Podstawowymi rezultatami, jakich należy spodziewać się po zabiegach z użyciem rollera są przede wszystkim zminimalizowanie widoczności cellulitu, redukcja retencji wody, eliminacja toksyn, walka z nagromadzoną pod skórą tkanką tłuszczową, poprawa ogólnej elastyczności i naprężenia skóry, a także wzmocnienie naczyń krwionośnych i mikrocyrkulacji pod skórą.

Mikrodermabrazja

Złuszczanie wierzchnich warstw naskórka to zawsze dobry pomysł – zabiegi tego typu pobudzają skórę do pracy i przede wszystkim pozostawiają ją gładką na co najmniej kilka dni. Choć tradycyjne peelingi można wykonać w zaciszu własnego domu, to właśnie mikrodermabrazja cieszy się znaczną popularnością w salonach kosmetycznych. Zabieg, który można wykonać zarówno na całym ciele, jak i na twarzy to sposób na bezinwazyjne, mechaniczne złuszczanie wierzchnich warstw naskórka z użyciem specjalnego urządzenia, którego głowica została pokryta drobnymi kryształkami diamentu. Sam zabieg mikrodermabrazji jest niezwykle skuteczny a przy tym bezpieczny i nie powoduje uczuleń.

Mikrodermabrazja to jeden z tych zabiegów, które można powtarzać dość często, ale też bez popadania w skrajności – profesjonalne salony kosmetyczne zalecają, by w zależności od potrzeb skóry wykonywać zabiegi mikordermabrazji raz na dwa tygodnie, lub nawet raz w miesiącu w seriach od pięciu do dziesięciu zabiegów. Tak regularnie wykonywana mikrodermabrazja powoduje trwałe efekty w postaci lepszego ukrwienia skóry, poprawy jej ogólnego stanu, wyrównania kolorytu, rozjaśnienia blizn i przebarwień oraz poprawy wchłaniania się kremów i innych środków pielęgnacyjnych.

Depilacja woskiem i pastą cukrową

Która z pań nie marzy o braku nadmiernego owłosienia ciała i przy każdym prysznicu z utęsknieniem myśli o profesjonalnym zabiegu depilacji. Na szczęście większość salonów kosmetycznych oferuje dziś zabiegi depilacyjne na całe ciało, zarówno za pomocą wosku, jak i pasty cukrowej, a w przypadku niektórych salonów również metodą laserową. Depilacja to niewątpliwie jeden z lepszych zabiegów na ciało – choć przynosi wyłącznie estetyczne rezultaty, to właśnie one są dla wielu kobiet głównym powodem korzystania z salonów kosmetycznych. Profesjonalna depilacja to doskonały wybór podczas przygotowań do wakacji lub urlopu i wspaniały pomysł na podniesienie własnego samopoczucia.

Artykuł powstał przy współpracy z www.pracownia-piekna.pl